Fuksz Sándor megszerezte a soha nyilvánosságra nem hozott dr. Feri Sándor-interjú szövegét, amelynek elkészülte után pár héttel az interjúalany meghalt. Az interjúból döbbenetes dolgok derülnek ki.
Már Borzák Tibor is ír erről. (Borzák Tibor: P. S. 180. oldal). A FS által megszerzett interjú szövege teljes mértékben alátámasztja állítását. Dr. Feri Sándor hadifogsága alatt valóban találkozott egy 1849-ben elhurcolt aggastyánnal, és valóban segített neki a Nemzetközi Vöröskereszt által hazatérni. A hazatérő agg fogoly pedig Petőfi Sándor unokatestvére volt.
Bárki legendának nevezhetné dr. Feri Sándor történetét, őt magát – hermannróberti fogalomhasználattal – pedig bizonyára „szélhámosnak”. Igen ám, de dr. Feri Sándor szavahihetőségét elég nehéz megkérdőjelezni. Az első világháború alatt korán orosz fogságba esett, és megismerkedett V. I. Leninnel. Jogvégzett, hithű kommunista lett, aki 1945-től a Legfelsőbb Bíróság bírája volt, mindaddig, amíg le nem mondott e tisztéről, mert nem vállalta a vérbíró szerepét ’56-os szabadságharcosok ügyében. A hadifogsága alatt történteket pedig egy nagyinterjú keretében 1986-ban mondta mikrofonba. Az interjú tudtunkkal soha sem került adásba, dr. Feri Sándor pedig nem sokkal utána távozott az élők sorából.